מהי משכנתא לכל מטרה ומתי כדאי

משכנתא לכל מטרה הינה משכנתא הנלקחת כנגד שיעבוד נכס קיים. בעבר הבנקים למשכנתאות התעניינו פחות מה מטרת ההלוואה. היום סיבת ההלוואה הינה מהותית. לכן לא תמיד הבנק למשכנתאות יאשר הלוואה כזו. למשל משכנתא לכל מטרה לצורך עסקי לא תאושר על ידי הבנק.

הבנק נותן הלוואה לכל מטרה עד 50% משווי הבית לפי הערכת שמאי ולאחר ניכוי המשכנתא. לעתים ניתן להשיג אחוז מימון גבוה יותר, כלומר מימון מעל 50% משווי הנכס.

מהן המטרות אותן הבנק יראה כלגיטימיות?

רכישת נכס נוסף

עזרה לילדים ברכישת דירה

שיפוצים

החזר חובות

כיסוי הלוואות

מהם המסמכים אותם צריך להמציא לבנק?

המסמכים הדרושים לקבלת משכנתא זהים למסמכים הנדרשים לקבלת משכנתא לרכישת נכס.

מה קורה אם יש כבר משכנתא על הדירה?

ניתן לקבל משכנתא לכל מטרה עד 50% משווי בית קיים. כאשר יש משכנתא קיימת, ניתן יהיה לקבל עד 50% מהשווי בהתחשב במשכנתא הקיימת. דוגמא: יש לכם נכס בשווי של 1.5 מיליון ₪. זה אומר שתוכלו לקבל עליו מכסימום 750,000 ₪. במידה ורובצת על הנכס משכנתא של 500,000 ₪, תוכלו לקבל עוד 250,000 ₪ נוספים.

מה גובה הריביות?

הריביות במשכנתא לכל מטרה תהיינה גבוהות יותר מריביות למשכנתא לדיור. ההפרשים בגובה הריביות בין משכנתא לדיור למשכנתא לכל מטרה יכולים להגיע ל- 1% ויותר. זה תלוי בין השאר בתמהיל המשכנתא ומה מטרת ההלוואה.

מה היתרון של הלוואה כזו לעומת הלוואה רגילה בבנק?

פריסה נוחה של ההלוואה, לתקופה ארוכה

לרוב תנאי ריבית טובים יותר לעמת הלוואה רגילה

החזרים חודשיים נמוכים יותר

ניתן לקבל סכום גבוה יותר, עקב שיעבוד נכס

הלוואה שלא חונקת את האובליגו

האם יש צורך בשמאי?

בוודאי. למרות שעשיתם בעבר שמאי, סכום המשכנתא משתנה, שווי הדירה השתנה. לכן יש צורך בשמאות מחודשת על הנכס.

מה גובה המימון המכסימלי אותו ניתן לקבל?

גובה המימון המכסימלי אותו ניתן לקבל הוא 50% משווי הדירה הקיימת. אם כי קיימים מקרים בהם ניתן לקבל מימון של 60% משווי הנכס ואף יותר.

האם מטרת ההלוואה חשובה?

בוודאי, חשובה מאוד. מטרת ההלוואה יכולה לקבוע האם ההלוואה תאושר או לא. למשל בקשת משכנתא לעל מטרה לצורך כיסוי חובות של העסק, לא תאושר על ידי הבנק למשכנתאות.

דבר נוסף, אם מטרת ההלוואה הינה לדיור, כלומר לרכישת נכס נוסף, סביר להניח שניתן לבקש ריביות נמוכות יותר מאשר הלוואה למטרת סגירת חובות.

עוד מידע

cred2912

משכנתא הפוכה

מהי משכנתא הפוכה? בעידן בו יוקר המחייה עולה, והשכר או הגימלה כמעט לא משתנים,נוצר קושי כלכלי משמעותי לרוב האנשים בגילאי בגילאי 55 ומעלה, במיוחד לגימלאים,

משכנתא לבנייה עצמית

בניית בית פרטי, חלום! כל הפרוצדורה לקבלת משכנתא לבית קיים נכון גם לקבלת משכנתא לבנייה עצמית. ההבדל העיקרי הוא שאת כספי המשכנתא לבנייה עצמית נקבל

משכנתא לתושבי חו"ל

החל מאמצע העשור הקודם החלה תנועה ענפה של יהודים תושבי חוץ (כלומר, כאלה שלא גרים בארץ) הרוכשים דירות בארץ לצרכי נופש בישראל, עבור קרוב משפחה

דילוג לתוכן